Більше 2,3 тисяч ВПО офіційно живуть у домоволодіннях черкасців

Новини

Нині в 828 домоволодіннях черкасців офіційно проживає 2361 внутрішньо переміщена особа. Урядова соціальна програма «Прихисток» діє в державі з кінця березня 2022 року. Вона допомагає забезпечити житлом вимушених переселенців, які перемістилися у період воєнного стану в безпечніші місця, та людям, які безоплатно їх прихистили.

Наприкінці минулого року також було прийнято рішення про збільшення розміру компенсації людям, які прихистили у себе переселенців. Зокрема, в опалювальний період сума відшкодування власникам житла за прихисток людей становить близько 900 гривень на кожну особу. Департамент соціальної політики приймає повідомлення про розміщення внутрішньо переміщених осіб, про зміни їхнього розміщення, щомісячні  заяви на компенсацію витрат за безоплатне розміщення ВПО, проводить розрахунок розміру компенсації витрат, пов’язаних з безоплатним розміщенням ВПО, готує відповідну звітність.

— За травень-грудень 2022 року прийнято й опрацьовано 1142 заяви-повідомлення про розміщення ВПО, 243 заяви про зміни в розміщенні ВПО. З травня 2022 по січень 2023 прийнято 4825 заяв про призначення компенсації, — інформує начальник управління соціальних гарантій та персоніфікованого обліку департаменту соціальної політики Валентина Литвинович. — 4615 заяв власників житлових приміщень включені до Переліків осіб, що розмістили внутрішніх переселенців та подали заяви про отримання компенсації витрат за квітень-грудень 2022 на загальну суму 7 894 705,65 гривень».

Всього ж загальна кількість офіційно зареєстрованих ВПО у Черкаському районі — 60097 осіб, з них у місті Черкаси — 27382.

За інформацією департаменту соцполітики ЧМР

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в