Бондаренко не бачить потреби у вилученні землі у московського патріархату

Головне Новини

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко назвав “піаром” проєкт рішення про вилучення земельної ділянки Соборного парку у середмісті Черкас у його теперішнього користувача – Черкаської єпархії Православної церкви московського патріархату, пише 18000.

Про це він заявив під час засідання міськради.

– Деякі проєкти рішення з’являються, на мою думку, суто заради піару. Зараз модно показати, хто більше проти москви, проти московських попів. Друзі, ми всі тут патріоти. Нічого іншого як політичний піар це питання за собою не несе, – зазначив мер.

Він також зазначив, що державний акт на цю земельну ділянку було видано 20 років тому. Нині ж її, згідно з проєктом рішення, хочуть вилучити через виникнення суспільних потреб.

– Для яких суспільних потреб? Кошти вкласти в цей парк ми не можемо, відвідувати його нам ніхто його не забороняє. То які ж суспільні потреби? Як обгрунтувати це рішення? – обурився Анатолій Бондаренко.

У департаменті архітектури міськради зазначили, що зазвичай у суді скасовують подібні рішення. Аби цього не сталося, потрібно мати проєкт, під який буде залучено визначену земельну ділянку, а також закласти кошти на його реалізацію.

Проти таких аргументів виступила депутатка міськради з “Голосу” Надія Івашкова. Вона зазначила, що церква не займається парком. Як наслідок, він занепадає.

– Там 119 аварійних дерев. Я особисто виявила більше 100 дерев, які були спиляні, натомість нові не було висаджено. 15 % рослин у парку – карантинні, церква ними не займається. Не знаю, чи грошей немає, чи бажання. Ця ділянка з 1950-их років використовується як парк, вона занепадає із року в рік, – сказала Івашкова.

Вона також зазначила, що за проєктом рішення буде вилучено виключно зелену зону, натомість залишає церкві всю землю під забудовою.

Згодом Анатолій Бондаренко повідомив, що за вилучення земельної ділянки “вже давно”, проте церква нібито переживає за те, що міська рада може віддати земельну ділянку або під розважальний конкурс, або під заправку.

– Потрібно чітко прописувати, які суспільно-політичні проблеми, щоб потім не відповідав директор департаменту архітектури. Прибрати гроші в нас є, але капітальні роботи ми зараз не можемо там проводити, – додав Бондаренко.

Сьогодні депутати розглянуть питання вилучення земельної ділянки. Це питання під номером 83 у порядку денному.

Новини

2 Грудня 2022

На Черкащині діє «жовтий» графік відключень електроенергії

1 Грудня 2022

Відсьогодні у Черкасах вуличне освітлення тимчасово не вмикатимуть

У Черкасах відкрили інтеграційний хаб для переселенців

30 Листопада 2022

Лептоспіроз, сказ, хвороба Лайма: профілактика зооантропонозних інфекцій у Черкаській області

Масштабна автотроща: в аварії в Черкасах постраждало кілька людей

Оприлюднено результати контролю якості атмосферного повітря в Черкасах за жовтень

29 Листопада 2022

Жителя м. Кам’янка підозрюють у незаконному збуті особливо небезпечного наркотичного засобу

Черкащанам пояснили, як викликати «швидку» в умовах перебоїв електроенергії та зв’язку

Ухилення від мобілізації – черкащанину повідомлено про підозру

28 Листопада 2022

Майже у 600 черкащан виявили коронавірус

Медики екстренки Черкащини навчались, як реагувати під час хімічної небезпеки

У Черкасах боржникам за світло надходитимуть СМС-повідомлення

27 Листопада 2022

На Черкащині триває форсована вакцинація дітей від поліомієліту

Всі новини ⇢