У обласному кардіоцентрі провели ще одну операцію TAVI

Головне Новини
У обласному кардіоцентрі провели ще одну операцію TAVI

Черкаський обласний кардіологічний центр отримав від Міністерства охорони здоров’я сім сучасних серцевих транскатетерних клапанів. Вартість кожного такого протеза - близько 10 тис. доларів.

Подібні клапани імплантують за спеціальною технологією TAVI (transcatheter aortic valve implantation - транскатетерна імплантація аортального клапана). Вона є менш травматичною для пацієнта. Це найсучасніша технологія, яка дозволяє нашим пацієнтам обійтися без операції на відкритому серці.

У стислому вигляді транскатетерний клапан досить компактний, щоб пройти по судинах до серця і потрапити в те місце, куди його потрібно встановити. Там він розширюється до потрібного розміру і починає виконувати функції, на які вже не здатен рідний клапан.

«Зазвичай подібні втручання проводять пацієнтам, яким протипоказані операції на відкритому серці. Днями наші кардіохірурги разом командою інтервенційних спеціалістів уже провели першу у 2023-му році операцію TAVI. Пацієнтом став 63-річний пацієнт із Вінничини, якому вже виконували операцію на серці 12 років тому. До кінця року кардіоцентр планує провести ще шість таких операцій», – повідомляють у Черкаському обласному кардіологічному центрі.