Відслідковувати якість повітря у центрі Черкас допоможе новий датчик моніторингу

Головне Новини
Відслідковувати якість повітря у центрі Черкас допоможе новий датчик моніторингу

Сучасний датчик моніторингу якості повітря встановили на будівлі Черкаської міської ради. Це стало можливим завдяки сприянню міського голови Анатолія Бондаренка і першого заступника Сергія Тищенка у рамках співробітництва між КП «Інститут розвитку міста та цифрової трансформації» та ГО «Фрі Ардуїн».

«Цей датчик нам передали безкоштовно в рамках проекту ЕcoCity. Він надає актуальні дані не тільки із рівня пилу, основних та другорядних забруднюючих газів (оксид вуглецю, діоксид азоту, аміак, формальдегід), метеорологічних показників, але і дані із радіаційного фону. Ми вдячні нашим партнерам за те, що тепер жителі Черкас можуть дізнатися більше про якість повітря в рідному місті», — говорить директорка КП «Інститут розвитку міста та цифрової трансформації» Надія Івашкова.

Щоб слідкувати за даними з датчика, необхідно приєднатися до чат-боту проєкту EcoCity. Дані оновлюються кожні дві хвилини. У разі перевищення якогось із показників якості повітря користувач отримує сповіщення. Також програма надає рекомендації щодо дій при тій чи іншій категорії якості повітря.

«Усього таких датчиків зовнішнього встановлення в Черкасах два від проекту EcoCity та ще один від SaveDnipro, що небагато для обласного центру, але це лише початок. Під час подальшої співпраці можливо домовитися про встановлення таких датчиків у різних мікрорайонах Черкас», — поділилася планами Надія Івашкова.

Про це повідомляє Черкаська міськрада.