Жовтень маневрує температурами, – синоптики

Головне Новини
Жовтень маневрує температурами, – синоптики

Цьогорічний жовтень, проявляючи свій доволі сильний характер, не враховує ні календар, ні прогностичні моделі. Всього за 19 днів він чотири рази температурним фоном «кидав нас» із початку вересня в кінець жовтня, навіть у листопад.

Про це повідомляє очільник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Поточний тиждень розпочався дощовою, холодною погодою, а всі впливові прогностичні моделі заявляли про неминуче занурення у передзимʼя, ми переодяглися у теплі речі та з нетерпінням чекали подачу тепла у наші оселі, але... Масштабний циклон «Wolfgang» та його атмосферні фронти «кинули виклик» арктичному холоду. На черзі аномальне тепло.

Як відомо, зміна синоптичної ситуації проявляється зміною погоди, тож 20 жовтня на Черкащині пройдуть дощі, температура підвищиться на 5-7°. Дискомфорту додаватиме поривчастий вітер.

У вихідні потужна повітряна течія з північної Африки забезпечить сплеск субтропічного тепла. Температура вночі 9-14°, вдень 19-24°. Можливі нові температурні рекорди.

З початку нового тижня активізуються західні циклони, які переміщуватимуться по більш північних широтах. Атмосферні фронти лише «зачіпатимуть» Черкащину, тому до четверга істотних опадів не передбачається. Температура поступово знижуватиметься.